włącz dźwięk
CZEŚĆ!
PL MUSIC VIDEO AWARDS TO SPOTKANIE WSZYSTKICH, KTÓRZY KOCHAJĄ TELEDYSKI. KOCHAMY JE OGLĄDAĆ, TWORZYĆ, KOCHAMY PRZY NICH PRACOWAĆ. ZAPRASZAMY WAS DO BYCIA CZĘŚCIĄ TEGO WYDARZENIA. SPOTKAMY SIĘ W ŁODZI - MIEŚCIE FABRYK, KAMIENIC, FILMU I WSPANIAŁYCH LUDZI. TU FESTIWAL BĘDZIE MIAŁ SWOJĄ SIEDZIBĘ.
DAMY Z SIEBIE WSZYSTKO, ABYŚCIE MILE WSPOMINALI TO WYDARZENIE. TYMCZASEM - ZGŁASZAJCIE KLIPY I PRZYJEŻDZAJCIE NA FESTIWAL.
STWORZYŁEŚ DOBRY
TELEDYSK?
STWORZYŁEŚ DOBRY TELEDYSK?
Czekamy na zgłoszenia ciekawych, niesztampowych teledysków, funkcjonujących jako oficjalne klipy zespołów, których premiera miała miejsce po 1 lipca 2017 roku.
Nad każdym zgłoszonym teledyskiem pochyli się jury wyznaczone przez organizatora.
Czekamy na zgłoszenia ciekawych, niesztampowych teledysków, funkcjonujących jako oficjalne klipy zespołów.
Nad każdym zgłoszonym teledyskiem pochyli się jury wyznaczone przez organizatora.
Zgłoszenia teledysków są nieodpłatne.
Na klipy czekamy do 21 października.
Teledyski można zgłaszać w następujących kategoriach gatunków muzycznych:
KATEGORIE
KATEGORIE
ROCK I OSTRE BRZMIENIA
POP
ALTERNATYWA
MUZYKA ELEKTRONICZNA
HIP-HOP
FOLK
INNA
Uwaga! Jeśli uważasz, że Twój teledysk nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii, a chcesz go zgłosić, zaznacz w formularzu kategorię INNA
W tegorocznej edycji wystąpią dwie dodatkowe kategorie:
DEBIUT
dla twórcy, który stworzył pierwszy teledysk, będący oficjalnym klipem artysty bądź zespołu muzycznego.
WAŻNY PRZEKAZ
dla teledysku, który porusza istotne kwestie społeczne i kulturowe. Tu liczy się siła przekazu i wrażliwość artysty w podejściu do tematu.
PROGRAM
PROGRAM
16. LISTOPADA, PIĄTEK
OTWARCIE FESTIWALU
Not a Simple Story - historia teledysków Kory i Maanamu
Pokaz wybranych teledysków zespołu Maanam i Kory, z których wiele zostało zrealizowanych w Łodzi. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Kamilem Sipowiczem - filozofem, pisarzem i partnerem życiowym Kory, wydawcą płyt zespołu Maanam i Kory oraz z Mariuszem Grzegorzkiem - rektorem Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyserem filmowym i teatralnym, twórcą wielu wideoklipów Maanamu i Kory.
Spotkanie poprowadzi Jędrzej Słodkowski, szef działu Kultura “Gazety Wyborczej”.
godz. 19:00
Kino Szkoły Filmowej
ul. Targowa 61/63
Wstęp wolny
NOC POLSKICH WIDEOKLIPÓW
Pokazy nominowanych wideoklipów we wszystkich kategoriach PL Music Video Awards
Czekają na Was ponad 4 godziny oglądania wideoklipów nominowanych w kategoriach muzycznych:
Rock i ostre brzmienia, Pop, Alternatywa, Muzyka Elektroniczna, Hip-Hop, Folk, Extra oraz w kategoriach specjalnych: Debiut i Ważny przekaz.
Dodatkowo pokazy specjalne i rozmowy w atmosferze undergroundowego kina Bodo.
godz. 21:00
Kino Bodo
ul. Rewolucji 1905 roku 78/80
Wstęp wolny
17. LISTOPADA, SOBOTA
SZKOŁA TELEDYSKÓW
Pokazy wideoklipów zrealizowanych w ramach projektu Szkoła Teledysków, realizowanym przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych PLASTER od 2008 r.
godz. 14:00
Stare Kino Old Cinema
ul. Piotrkowska 120 (w podwórku)
Wstęp wolny
NAJLEPSZE POLSKIE WIDEOKLIPY 2018
Pokazy nominowanych wideoklipów we wszystkich kategoriach PL Music Video Awards
Pokazy wideoklipów nominowanych w kategoriach muzycznych: Rock i ostre brzmienia, Pop, Alternatywa, Muzyka Elektroniczna, Hip-Hop, Folk, Extra oraz w kategoriach specjalnych: Debiut i Ważny przekaz.
Pokazy odbędą się w kameralnym Starym Kinie Old Cinema - jedynym analogowym kinie w Łodzi.
godz. 15:00 - 18:00
Stare Kino Old Cinema
Piotrkowska 120 (w podwórku)
Wstęp wolny
DEBATY - CZYM JEST TELEDYSK?
I. TELEDYSK DLA WYTWÓRNI MUZYCZNEJ
godz. 13:00 - 13:45
Debata z udziałem przedstawicieli wytwórni muzycznych będzie dotyczyła kwestii tj.
Dla kogo wytwórnia zleca realizację wideoklipu?
Jakie są przewidywane budżety produkcyjne?
Jakie są możliwości współpracy filmowców z wytwórniami?
Goście: przedstawiciele wytwórni muzycznych.
II. TELEDYSK W SIECI
godz. 14:15 - 15:00
Tematy:
Promocja wideoklipów w sieci.
Ile można zarobić na teledysku i jak?
Zasięgi i oglądalność teledysków.
Aspekty prawne funkcjonowania teledysku.
Goście: eksperci
III. TELEDYSK DLA TWÓRCÓW FILMOWYCH
godz. 15:30 - 16:15
Tematy:
Różne podejście do tworzenia klipu - fabuła, czy impresja?
Współpraca z muzykami : od pomysłu do realizacji.
Jak radzić sobie z małym budżetem?
Goście: twórcy teledysków
godz. 13:00 - 16:15
Kino Szkoły Filmowej
ul. Targowa 61/63
Wstęp wolny
POKAZY NOMINOWANYCH WIDEOKLIPÓW
Pokazy nominowanych wideoklipów w kategoriach: Hip Hop, Alternatywa, Rock i Ostre Brzmienia, Ważny Przekaz.
godz. 16:30 - 19:00
Kino Szkoły Filmowej
ul. Targowa 61/63
Wstęp wolny
GALA WRĘCZENIA NAGRÓD PL MVA
Gala wręczenia nagród to najważniejszy punkt pierwszej edycji festiwalu PL Music Video Awards. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wyłoniony zostanie również zdobywca Grand Prix festiwalu.
KONCERT I AFTER PARTY
Sonar - koncert
Marta Zalewska - występ akustyczny podczas gali
Po emocjach związanych z galą i koncertem bawimy się do rana przy tylko polskiej muzyce, którą zapewni Elektryczny Węgorz
godz. 19:30
Klub Format (na terenie Fabryki Sztuki)
ul. Tymienieckiego 3
Bilety - 30 zł (40 zł w dniu koncertu) + zaproszenia
JURY
JURY
W SKŁAD JURY GŁÓWNEGO I EDYCJI PL MUSIC VIDEO AWARDS WEJDĄ:
W SKŁAD JURY GŁÓWNEGO I EDYCJI
PL MUSIC VIDEO AWARDS WEJDĄ:
Anna Maliszewska
Z wykształcenia jest dziennikarzem i politologiem. Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zrobiła ponad 100 teledysków, zarówno dla artystów niszowych jak i najbardziej popularnych, za które otrzymała 7 Yachów, 2 Fryderyki oraz wiele nominacji do tych nagród. Jej teledyski były nominowane do Złotej Żaby na festiwalu Camerimage. Zadebiutowała krótkometrażowym filmem „Pokój Szybkich Randek”, który na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył nagrodę publiczności. Film nowelowy, „Demakijaż”, którego jest współautorką, w 2009 otrzymał nominację do Złotych Lwów. Ma także na koncie kilka telewizyjnych filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej. Wykładała w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wg branżowego magazynu Press Anna Maliszewska jest jednym z najbardziej docenianych reżyserów reklamowych. Reżyseruje również poza granicami Polski. Specjalistka od naturalnej, lekkiej narracji, prawdziwych emocji i obrazów, które na zawsze pozostają w głowie.
Konrad Aksinowicz
Twórca teledysków, filmów i reklam. Studiował w School of Visual Arts Sydney.
Reżyser, scenarzysta, autor książki "Samorealizacja Filmowa". Tworzył teledyski m.in. dla: De Mono, Brodki, Lemon, Lady Pank, Margaret, Mikromusic, Sarsy i wielu innych. Wyreżyserował dwa pełnometrażowe filmy fabularne: "Zamiana" i "W Spirali". Twórca AKX ENTERTAINMENT - miejsca, które łączy muzyków i filmowców.
Jędrzej Słodkowski
Dziennikarz muzyczny i kulturalny, od 2006 r. pracuje w "Gazecie Wyborczej", obecnie szef działu kulturalnego dziennika. Wcześniej: szef łódzkiego klubu "Krytyki Politycznej", redaktor naczelny "PKS - Pisma Każdego Studenta" i recenzent muzyczny magazynów "Slajd" i "Machina". Jeden ze współautorów "Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej".
Jędrzej Słodkowski
Dziennikarz muzyczny i kulturalny, od 2006 r. pracuje w "Gazecie Wyborczej", obecnie szef działu kulturalnego dziennika. Wcześniej: szef łódzkiego klubu "Krytyki Politycznej", redaktor naczelny "PKS - Pisma Każdego Studenta" i recenzent muzyczny magazynów "Slajd" i "Machina". Jeden ze współautorów "Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej".
Maria Apoleika
Absolwentka Łódzkiej szkoły filmowej. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce fanpage rysunkowo-komiksowy - Psie Sucharki. Ilustruje książki, maluje i rysuje. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw, grupowych i indywidualnych. Interesują ją przestrzenie poza oficjalnym nadzorem - w ostatnich latach stworzyła dwa cykle obrazów o przestrzeniach deurbanizujących się, serię rysunków o nieewidentnej miłości, a teraz jest w trakcie realizacji dokumentalnego cyklu grafik "Polskie Współczesne Tańce Ludowe" o polskiej scenie techno, słowiańskim podejściu do zabawy i tym, jak to, co ludyczne miesza się ze współczesnością. Oprócz tego lubi i szanuje rośliny i zwierzęta - gdzie mieszka, tam zakłada miejski ogród, opiekuje się adoptowanym psem - pudlem królewskim.
Maria Apoleika
Absolwentka Łódzkiej szkoły filmowej. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce fanpage rysunkowo-komiksowy - Psie Sucharki. Ilustruje książki, maluje i rysuje. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw, grupowych i indywidualnych. Interesują ją przestrzenie poza oficjalnym nadzorem - w ostatnich latach stworzyła dwa cykle obrazów o przestrzeniach deurbanizujących się, serię rysunków o nieewidentnej miłości, a teraz jest w trakcie realizacji dokumentalnego cyklu grafik Polskie Współczesne Tańce Ludowe o polskiej scenie techno, słowiańskim podejściu do zabawy i tym, jak to, co ludyczne miesza się ze współczesnością. Oprócz tego lubi i szanuje rośliny i zwierzęta - gdzie mieszka, tam zakłada miejski ogród, opiekuje się adoptowanym psem - pudlem królewskim.
Damian Sikorski
Dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia, a także muzyk.
Od 18 lat czynnie grający muzyk, przez ten czas występował na całym świecie (Stany Zjednoczone, Brazylia, Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Włochy, Austria, Polska). Pracę dziennikarza muzycznego rozpoczął 11 lat temu nabierając doświadczenia w wielu rozgłośniach radiowych w Bydgoszczy i Warszawie. Prowadzący między innymi audycję „Będzie Głośno” w radiowej Czwórce, w której promuje debiutantów, a także rozmawia ze znanymi artystami i ludźmi świata muzycznego, którzy podpowiadają młodym artystom jak zaistnieć na polskiej scenie muzycznej.
PARTNERZY
PARTNERZY