Jury 2021

Jury 2021

piotr_onopa

Jest reżyserem o wyjątkowej estetyce i humorze, a pasja do tworzenia teledysków i gry na perkusji nadaje jego pracom charakterystyczny rytm. Piotr przywiązuje dużą wagę do szczegółów i zawsze wprowadza dobrą atmosferę na planie zdjęciowym. Te atuty zostały docenione przez takie marki jak Nike, Coca-Cola, Durex, Absolut, Samsung, Virgin Mobile czy Citi Bank. W 2016 r. został nagrodzony Fryderykiem za teledysk „W dobrą stronę” Dawida Podsiadło. W 2018 r. spot Netiokracja w reżyserii Piotra otrzymał Złoty Miecz KTR w kategorii Communication/Video.

https://www.instagram.com/piotronopa/  
http://matchandspark.com/talent/piotr-onopa/

marta_brodacka

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych UW oraz London College of Fashion ze specjalizacją MA Fashion Media Production. Marta na co dzień związana jest z branżą muzyczno-filmową w Polsce & UK & US, gdzie działa jako Reżyser & Producent Kreatywny animacji, teledysków, reklam, fashion films i branded content. Na swoim koncie ma produkcje dla międzynarodowych wytwórni takich jak Warner Music, Universal Music, Island Records, BMG oraz marek takich jak Vogue, Netflix itd. Marta wierzy w nieprzerwaną koegzystencję pomiędzy pracą, która jest jej pasją i codziennym życiem, co wyraża poprzez swoją kreatywność i barwną twórczość.
Teledysk wyreżyserowany przez Martę – „Oresteja” – zdobył statuetkę najlepszego klipu PL Music Video Awards w kategorii EXTRA w 2019 roku.

https://www.instagram.com/marta.brodacka/
https://mulberryproductions.com/

patrycja_piróg

Patrycja Piróg jest absolwentką montażu filmowego na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Fascynuje się małymi formami filmowymi i opowiadaniem historii w krótkich metrażach. Czuje się swobodnie zarówno pracując przy realizacji filmów reklamowych, jak i fabularnych czy dokumentalnych.

Uwielbia muzykę, dlatego świetnie odnajduje się w rytmicznym montażu teledysków dla polskich i zagranicznych artystów (Quebonafide, Brodka, Otsochodzi, Męskie Granie, Szczyl, Ofelia, Kukon, Lomboy, Judah Warsky, Catastrophe).

Realizowała projekty reklamowe dla Klientów takich, jak: Huawei, Vogue, Puma, Desperados, McDonald's, Adidas, Allegro, Renault, Netflix czy Eurobank.

Jej prace zdobywają uznanie na licznych festiwalach i konkursach: KTR, PYD, Video of the Day VOTD, Vimeo Staff Picks, Berlin Music Video Awards, PL Music Video Awards, The Smalls Short Film Festival (Londyn), Long Story Short Film Festival.

Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Piosenki o Miłości” został nagrodzony w tym roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktualnie pracuje już nad kolejnym projektem pełnometrażowym.

Patrycja założyła własną montażownię, w której wraz ze swoim psem Sklejką myśli nad tym, jak fragmenty posklejać w pełne historie. W montażu najważniejsze dla niej są empatia, inteligencja narracyjna, rytm i emocja, eksperyment i spójność opowiadania, dyskusja i relacja z reżyserką lub reżyserem.

https://vimeo.com/patpirog

marek_skrzecz

Reżyser i montażysta filmowy. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji oraz Szkoły Wajdy. Marek Skrzecz jest cenionym twórcą polskiego teledysku. W swoich artystycznych wideoklipach opisuje polską prowincję oraz ważne tematy społeczne. W tej dziedzinie zdobył najważniejsze nagrody w Polsce. Jako reżyser i scenarzysta zrealizował filmy do kampanii społecznej „Nie truj sąsiada”, w której udział wzięli uznani polscy aktorzy: Anna Dymna, Franciszek Pieczka, Dariusz Gnatowski oraz Marian Dziędziel. Jego dokumentalny film „Amerykański sen” otrzymał nagrodę publiczności podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. „Amerykański sen” był dystrybuowany w polskich kinach i znalazł się w zestawie najlepszych polskich filmów krótkometrażowych w 2018 r.
Zdobywca Grand Prix PL Music Video Awards 2020 za teledysk „Nie za miłe wiadomości” Fisz Emade Tworzywo.

https://vimeo.com/172035831

karol_brzeziński

Od niespełna 3 lat związany z Film Produkcją, jednym z głównych partnerów festiwalu. Bilans pracy ostatnich 12 miesięcy: 12 teledysków, 6 produkcji reklamowych oraz 2 kampanie społeczne.

Ma 8 lat doświadczenia w pracy przy formach audiowizualnych. Swoje pierwsze kroki stawiał w Trójmieście, pracując m.in. jako location manager zarówno w polskich, jak i zagranicznych produkcjach fabularnych (m.in. kilka filmów boolywood, „Ein Sommer” w reż. Dustin Loose, „Miłość jest wszystkim” w reż. Michała Kwiecińskiego, „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona).

Jako producent teledysków stara się być w 100% producentem kreatywnym i multifunkcjonalnym – stanowić podporę dla reżysera oraz samego wykonawcy.

Jak sam mówi: W trakcie pracy nad teledyskiem moim głównym zadaniem jest zrozumienie intencji reżysera oraz wykonawcy, a potem włożenie całego swojego serca w projekt. Trud jak i przewrotność procesu produkcji wymagają otwartej głowy – tylko dzięki niej można pokonać przeszkody, które mogłyby zatrzymać produkcję teledysku.

https://filmprodukcja.com/