FAQ

PL MVA W SKRÓCIE:

PL MUSIC VIDEO AWARDS TO WYDARZENIE W CAŁOŚCI POŚWIĘCONE POLSKIM WIDEOKLIPOM.


PL MVA Q&A:

PO CO TEN FESTIWAL I DO KOGO JEST SKIEROWANY?

PL MVA ma na celu  prezentację i uhonorowanie twórców polskich wideoklipów oraz stworzenie miejsca spotkań i współpracy artystów związanych ze sztuką wideoklipu i jej pasjonatów.

PL Music Video Awards ma formułę konkursową. Twórcy wideoklipów zgłaszają  teledyski, które będą oceniane przez Jury w kategoriach muzycznych (Alternatywna, Dance/Electronic, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra) i trzech specjalnych (Debiut Reżyserski, Ważny Przekaz, MV Export). Przede wszystkim chcemy być miejscem spotkań  branży filmowej i muzycznej, prowokować  do dyskusji i dawać nowe perspektywy dla debiutantów.

Co wydarzyło się w ostatnim roku w polskim wideoklipie? Oglądajmy nowe polskie wideoklipy i dyskutujmy o nich na  PL MVA. Spotkamy się - początkujący artyści z doświadczonymi, muzycy z filmowcami, producenci z artystami. Najprościej. 


KTO JEST ORGANIZATOREM?

Organizatorem PL Music Video Awards jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych “Plaster”.  Fundacja Plaster od ponad dziesięciu lat działa na rzecz polskiego wideoklipu, organizując m.in. projekt “Szkoła Teledysków”, w ramach którego młodzi twórcy tworzą wideoklipy dla znanych artystów Realizacja wielu edycji tego projektu i współpraca z młodymi filmowcami i uznanymi artystami muzycznymi, zachęciła nas do stworzenia festiwalu PL Music Video Awards. Za nami już 3 udane edycje. Stale się rozwijamy i mamy nadzieję że to doceniacie!


JAKIE WIDEOKLIPY MOŻNA ZGŁASZAĆ, KTO MOŻE
TO ZROBIĆ I ILE TO KOSZTUJE?

W konkursie mogą startować tylko oficjalne wideoklipy, których premiera miała miejsce na portalu youtube.com pomiędzy 1 października 2020 a 21 listopada 2021. Wideoklipy mogą zgłaszać twórcy filmowi, producenci, wytwórnie muzyczne, artyści.
Zgłoszenia są bezpłatne. 


JAKIE TELEDYSKI KWALIFIKUJĄ SIĘ DO KATEGORII DEBIUT REŻYSERKI, KATEGORII WAŻNY PRZEKAZ I KATEGORII MV EXPORT?

Do kategorii Debiut, mogą się zgłaszać reżyserzy, którzy nakręcili pierwszy oficjalny wideoklip.
Ważny Przekaz to kategoria dla wideoklipów, które poruszają istotne kwestie społeczne i kulturowe.
MV Export to kategoria w której startują wideoklipy tworzone przez polskich filmowców dla zagranicznych twórców. Ta kategoria obejmie wideoklipy które powstały od 2018 roku aż do teraz.

CZY PRZEWIDUJECIE NAGRODY?

Przyznane zostaną statuetki PL MVA  w sześciu kategoriach gatunkowych: Alternatywna, Dance/Electronic, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra oraz w trzech kategoriach specjalnych: Debiut Reżyserski oraz Ważny Przekaz i MV Export.  Spośród zwycięzców wszystkich kategorii wybrany zostanie laureat Grand Prix - czyli Najlepszy Polski Wideoklip 2021. 

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ FESTIWAL?

PL Music Video Awards  odbędzie się w Fabryce Sztuki w Łodzi. 

JAKI BĘDZIE PROGRAM PL MUSIC VIDEO AWARDS?

Na program festiwalu złożą się pokazy nominowanych wideoklipów, warsztaty, spotkania z twórcami  oraz Gala wręczenia nagród. Wydarzenia odbędą się stacjonarnie, chyba, że zmieni się sytuacja epidemiologiczna. 

KTO ZASIADA W JURY?

W jury zasiadać będą twórcy filmowi, muzycy, dziennikarze muzyczni i filmowi, producenci oraz osoby związane z branżą filmową i muzyczną. Jury edycji w 2020 roku to:Sebastian Pańczyk, Beata Rakoczy, Agata Trafalska, Roman Przylipiak i Kris Kotlarski. Skład tegorocznego Jury poznamy 11 listopada.

JAK ZGŁOSIĆ KLIP?

Aby zgłosić klip wystarczy wypełnić zgłoszenie na PL MVA.
Szczegółowe instrukcje są w zakładce “zgłoś teledysk”. 

CZY SZUKACIE JESZCZE PARTNERÓW I SPONSORÓW FESTIWALU?

Tak! Jeśli masz pomysł na współpracę z nami, to czekamy na kontakt. Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje.

JAK SIĘ Z WAMI SKONTAKTOWAĆ?

E- mail: info@plmva.pl 

Telefon: 660 477 834

PL MVA W SKRÓCIE:

PL MUSIC VIDEO AWARDS TO WYDARZENIE W CAŁOŚCI POŚWIĘCONE POLSKIM WIDEOKLIPOM.

 
PL MVA Q&A:

PO CO TEN FESTIWAL I DO KOGO
JEST SKIEROWANY?

PL MVA ma na celu  prezentację i uhonorowanie twórców polskich wideoklipów, a tym samym stworzenie miejsca spotkań i wymiany artystów związanych ze sztuką wideoklipu i jej pasjonatów.

PL MVA ma formułę konkursową. Twórcy wideoklipów zgłaszają  teledyski, które będą oceniane przez Jury w kategoriach muzycznych (Alternatywna, Dance, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra) i dwóch specjalnych (Debiut Reżyserski, Ważny Przekaz). I poprzez tę formę konkursu PL MVA inicjuje spotkanie branży filmowej i muzycznej, prowokuje do dyskusji, a także daje nowe perspektywy dla debiutantów.

Co wydarzyło się w ostatnim roku w polskim wideoklipie? Oglądajmy nowe polskie wideoklipy i dyskutujmy o nich na  PL MVA. Spotkamy się - początkujący artyści z doświadczonymi, muzycy z filmowcami, producenci z artystami. Najprościej. W tym roku wszystko odbędzie się online.


KTO JEST ORGANIZATOREM?

Organizatorem PL Music Video Awards jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych “Plaster”.

Fundacja Plaster od ponad dziesięciu lat działa na rzecz polskiego wideoklipu, organizując m.in. projekt “Szkoła Teledysków”, w ramach którego młodzi twórcy tworzą wideoklipy dla znanych artystów Realizacja wielu edycji tego projektu i współpraca z młodymi filmowcami i uznanymi artystami muzycznymi, zachęciła nas do stworzenia festiwalu PL Music Video Awards. Za nami już 2 udane edycje. Stale się rozwijamy i mamy nadzieję że to doceniacie!


JAKIE WIDEOKLIPY MOŻNA ZGŁASZAĆ, KTO MOŻE
TO ZROBIĆ I ILE TO KOSZTUJE?

W konkursie mogą startować tylko oficjalne wideoklipy, których premiera miała miejsce na portalu youtube.com pomiędzy 1 października 2019 a 25 listopada 2020. Wideoklipy mogą zgłaszać twórcy filmowi, producenci, wytwórnie muzyczne, artyści.

Zgłoszenia są bezpłatne. 


JAKIE TELEDYSKI KWALIFIKUJĄ SIĘ DO KATEGORII DEBIUT REŻYSERKI I DO KATEGORII WAŻNY PRZEKAZ? 

Do kategorii Debiut, mogą się zgłaszać reżyserzy, którzy nakręcili pierwszy oficjalny wideoklip.  Ważny Przekaz to kategoria dla wideoklipu, który porusza istotne kwestie społeczne i kulturowe.


CZY PRZEWIDUJECIE NAGRODY?

Przyznane zostaną statuetki PL MVA  w sześciu kategoriach gatunkowych: Alternatywna, Dance, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut Reżyserski oraz Ważny Przekaz.  Spośród zwycięzców wszystkich kategorii wybrany zostanie laureat Grand Prix - czyli Najlepszy Polski Wideoklip 2020.


GDZIE ODBĘDZIE SIĘ FESTIWAL?

PL Music Video Awards  odbędzie się w Fabryce Sztuki. Z uwagi na stan pandemii gala odbędzie się bez udziału publiczności, streaming będzie dostępny w internecie.

JAKI BĘDZIE PROGRAM PL MUSIC VIDEO AWARDS?

Na program festiwalu złożą się pokazy wideoklipów nominowanych w ramach  PL MVA oraz Gala wręczenia nagród. Oba wydarzenia odbędą się online.


KTO ZASIADA W JURY?

W jury zasiadać będą twórcy filmowi, muzycy, dziennikarze muzyczni i filmowi, producenci oraz osoby związane z branżą filmową i muzyczną. Pełen skład jury zostanie opublikowany do dnia 18 listopada 2020.


JAK ZGŁOSIĆ KLIP?

Aby zgłosić klip wystarczy wypełnić zgłoszenie na PL MVA. 
Szczegółowe instrukcje są w zakładce “zgłoś teledysk”.

CZY SZUKACIE JESZCZE PARTNERÓW I SPONSORÓW FESTIWALU?

Tak! Jeśli masz pomysł na współpracę z nami, to czekamy na kontakt. Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje.


JAK SIĘ Z WAMI SKONTAKTOWAĆ?

E- mail: info@plmva.pl 

Telefon: 660 477 834