JURY  festiwalu  przedstawimy

do dnia 18.11.2020 roku.

animacja

 Sebastian_Pańczyk

Sebastian Pańczyk

Reżyser, ilustrator, rzeźbiarz. Absolwent wydziału Malarstwa i Rzeżby wrocławskiej ASP. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny studia Dobro.Wyreżyserował serię „Kórt i Albin” emitowaną w MTV i wyprodukowany przez Canal+ „Niezły kanał”, który otrzymał złoto na festiwalu PromaxBDA i ADC*E oraz został wyróżniony na Festiwalu Animago.

Jest twórcą wielokrotnie nagradzanych teledysków dla duetu Syny, Fisz Emade, zespołu Voo Voo i Dawida Podsiadło. Ostatnio dla duetu Piernikowski-Brodka.

Zdobywca licznych nagród na konkursach w Polsce i za granicą, juror konkursów reklamowych. Jest autorem najbardziej znanych w Polsce postaci reklamowych brand hero, ekspertem od character animation.

 

 Beata Rakoczy

Bea pochodzi z Katowic, gdzie ukończyła Realizację Obrazu Filmowego i Fotografię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Od tego czasu realizuje formy fabularne, reklamy i dokumenty. W filmie szuka eksperymentu, inspiruje ją światło i emocje. Pracuje w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Nominowana do wielu nagród, została nagrodzona m.in. za najlepsze zdjęcia do filmu krótkometrażowego „By Halves” na Międzynarodowym Festiwalu Moscow Shorts oraz za „Wiem”, na Międzynarodowym Festiwalu Watersprite w Cambridge, UK. Dokument „Miss Holocaust” był w oficjalnej selekcji do kategorii najlepszy film krótkometrażowy, na 67 Międzynarodowym Festiwalu Berlinale.

W każdym projekcie stawia na indywidualny język wizualny poprzez kolor, kompozycję i ruch kamery. Ogromną wagę przywiązuje do storytellingu – bo nie ma dobrych zdjęć bez dobrej historii. Kiedy nie jest na planie lubi spędzać czas w otoczeniu natury. Nurkuje, jeździ na nartach. W dżungli miejskiej uczy się jeździć na deskorolce i medytować. Reprezentuje ją agencja Bluebird Artists.


www.beatarakoczy.com

Rakoczy_fot_Gosia_Stasiewicz_x

 


Agata_Trafalska

Agata Trafalska

autorka tekstów piosenek, reżyser teledysków, fotografka i malarka. Absolwentka socjologii i Academy of Art University w San Francisco oraz doktorantka polonistyki na UW. Zawodowo związana z wytwórnią Jazzboy. Miała znaczny udział w rozpromowaniu twórczości Korteza – jest współautorką tekstów do albumów: Bumerang oraz Mój dom. Za realizację teledysku do piosenki „Zostań” została nominowana do Fryderyka w 2016 roku. Na swoim koncie ma również realizację teledysków do takich utworów jak „We dwoje”, „Dobry moment” czy „Wiem, że mnie podglądasz”. 


fot.: archiwum rodzinne

 


Roman Przylipiak 

Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Tworzy fabuły, teledyski i reklamy. Jest autorem klipów dla: Maryli Rodowicz, Johna Mitko, Ani Wyszkoni, Artura Andrusa, Roberta M, Me and that Man, Feel, Lady Pank, UL/KR, Das moon, Plastic, Beneficjenci Splendoru. Reżyseruje także wizualizacje do spektakli teatralnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za filmy fabularne (m.in. Za film „Jerry” Najlepsza Rezyseria na Open Place Film Festival, Łotwa, Najlepszy film na Kamera Akcja Festival w Łodzi, Najlepszy Film Krótkometrażowy CIFA Film Festival, Chile i teledyski (na Aesthetica Film Festival / York, Anglia, Festival Cinematográfixo de Mérida, Meksyk 2019 Yach Film Festival / Polska). Wykłada podstawy reżyserii na Uniwersytecie Gdańskim. 

Roman_Przylipiak

 


FP sesja-17

Kris Kotlarski

producent reklamowy, absolwent PWSTiF Z branżą filmową i reklamową związany od ponad 15 lat. Muzyka od zawsze mu towarzyszy prywatnie i zawodowo. Wychowany na MTV - tym z lat 90’ . Z zawodu realizator filmowo telewizyjny i fotograf, z pasji „muzyk”. Mało znany fakt - Kris przez 5 lat towarzyszył zespołowi Blenders. Ten czas był też początkiem jego przygody z teledyskami i dalszego rozwoju w kierunku realizatorskim i producenckim. Prywatnie, do dziś gra na gitarze.Zawsze otwarty na dobre pomysły, a świat videoclipów zdecydowanie jest jego światem. Ma na koncie kilkadziesiąt teledysków i drugie tyle projektów reklamowych. Zawsze dąży do połączenia tych dwóch światów. Dzięki pracy w reklamie, bez problemu ogarnia ciężkie projekty teledyskowe, które często wymagają dużej elastyczności budżetowej i szukania rozwiązań produkcyjnych. Nie odpuszcza, a wiedzą o teledyskach może się dzielić całą noc. Człowiek od zadań specjalnych, takich dla ludzi z pasją.

animacja