Jury 2018

Jury 2018

Jury 2018

Damian Sikorski_2018

Damian Sikorski

Dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia.
Od 18 lat czynnie grający muzyk, przez ten czas występował na całym świecie ( Stany Zjednoczone, Brazylia, Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Włochy, Austria, Polska). Pracę dziennikarza muzycznego rozpoczął 11 lat temu nabierając doświadczenia w wielu rozgłośniach radiowych w Bydgoszczy i Warszawie. Prowadzący między innymi audycję „Będzie Głośno” w radiowej Czwórce, w której promuje debiutantów, a także rozmawia ze znanymi artystami i ludźmi świata muzycznego, którzy podpowiadają młodym artystom jak zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. 

Jedrzej_Slodkowski_2018

 Jedrzej Slodkowski 

Dziennikarz muzyczny i kulturalny, od 2006 r. pracuje w "Gazecie Wyborczej", obecnie szef działu kulturalnego dziennika. Wcześniej: szef łódzkiego klubu "Krytyki Politycznej", redaktor naczelny "PKS - Pisma Każdego Studenta" i recenzent muzyczny magazynów "Slajd" i "Machina". Jeden ze współautorów "Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej".

Konrad Aksinowicz_2018

Konrad Aksinowicz

Twórca teledysków, filmów i reklam. Studiował w School of Visual Arts Sydney. Reżyser, scenarzysta, autor książki Samorealizacja Filmowa. Tworzył teledyski m.in. dla: De Mono, Brodki, Lemon, Lady Pank, Margaret, Mikromusic, Sarsy i wielu innych. Wyreżyserował dwa pełnometrażowe filmy fabularne: Zamiana i W Spirali. Twóca AKX ENTERTAINMENT - miejsca, które łączy muzyków i filmowców.

Maria Apoleika_2018

Maria Apoleika

Absolwentka Łódzkiej szkoły filmowej. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce fanpage rysunkowo-komiksowy - Psie Sucharki. Ilustruje książki, maluje i rysuje. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw, grupowych i indywidualnych. Interesują ją przestrzenie poza oficjalnym nadzorem - w ostatnich latach stworzyła dwa cykle obrazów o przestrzeniach deurbanizujących się, serię rysunków o nieewidentnej miłości, a teraz jest w trakcie realizacji dokumentalnego cyklu grafik Polskie Współczesne Tańce Ludowe o polskiej scenie techno, słowiańskim podejściu do zabawy i tym, jak to, co ludyczne miesza się ze współczesnością. Oprócz tego lubi i szanuje rośliny i zwierzęta - gdzie mieszka, tam zakłada miejski ogród, opiekuje się adoptowanym psem- pudlem królewskim.

Ania Maliszewska_2018

Ania Maliszewska

Z wykształcenia jest dziennikarzem i politologiem. Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zrobiła ponad 100 teledysków, zarówno dla artystów niszowych jak i najbardziej popularnych, za które otrzymała 7 Yachów, 2 Fryderyki oraz wiele nominacji do tych nagród. Jej teledyski były nominowane do Złotej Żaby na festiwalu Camerimage.
Zadebiutowała krótkometrażowym filmem „Pokój Szybkich Randek”, który na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył nagrodę publiczności. Film nowelowy, „Demakijaż”, którego jest współautorką, w 2009 otrzymał nominację do Złotych Lwów. Ma także na koncie kilka telewizyjnych filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej. Wykładała w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wg branżowego magazynu Press Anna Maliszewska jest jednym z najbardziej docenianych reżyserów reklamowych. Reżyseruje również poza granicami Polski. Specjalistka od naturalnej, lekkiej narracji, prawdziwych emocji i obrazów, które na zawsze pozostają w głowie.